19. - 25. 10. 2022

• RC1 • RC2 • RC3 • RC4 •

• WRC • H/A • 

28.10.2022

VIII. CRF-RBR Rally 2022 - v cíli

První rychlostní zkoušku vyhrál Honza Orlita. Bohužel na RZ 3 havaroval a byl tak ze hry o boj o vítězství. Na třetí rychlostce rovněž neudržel svůj vůz na cestě Štěpán Paulát, další favorit na celkové prvenství. Díky superrally však mohl pokračovat a přesto, že zde jel poprvé, připsal si ještě pět vyhraných RZ.  Do čela se tak dostal Jirka Kramer, ale ani on neměl štěstí a na RZ 5 při katování trefil patrně kámen a musel odstoupit. Průběžné první místo po páté rychlostní zkoušce tedy patřilo Kubovi Horešovskému a v čele se už díky stabilním časům udržel až do cíle a patří mu zasloužené vítězství. Druhý do cíle dojel Libor Tomeček, který se rovněž vyvaroval nějakým zásadním chybám. Ještě v předposlední zkoušce se na průběžné bedně držel Matyáš Douša, na poslední však přišla chyba a musel se spokojit s bramborami.

Před něj se dostal výborně jedoucí David Hrbáček na Škodě Fabii R5 který zde již několikrát startoval a zúročil tak zkušenosti s místními tratěmi. Celkově tedy bere bronz a první místo v RC2. Druhé místo patří Martinovi Šperglovi. Ten se na druhém místě držel po celou dobu soutěže, ale tempu Davida se nemohl vyrovnat. Pro hezké třetí místo v RC2 si dojel Vojta Uhlíř na starším Mitsubishi Lancer Evo IX, který se zde s tímto vozem poprvé ukázal už v roce 2008. Do první pětky v RC2 se ještě podívali Martin Zajíc a Ondra Adámek.

V RC3 vyhrál stylem start - cíl Petr Jančička a to i přesto, že na RZ 8 zažil horké chvilky a své auto poslal několikrát přes střechu. Druhé místo patří Michalovi Labudkovi, třetí bere Dominik Šolc a v první pětce ještě najdeme polského jezdce Mirka Woroneckiho a Lubomíra Malenovského.

Souboj matadorů, tak by se dala nazvat jízda těchto velice zkušených jezdců Honzy Morávka a Lukáše Večeři v kategorii RC4. Tihle dva mazáci a týmový kolegové z týmu TR Legends nakládali i mnohem silnějším vozům a jejich bitva o vteřinky byla ozdobou soutěže. Většinu závodu se dařilo lépe Honzovi, ale výsledky byly hodně těsné a oba jezdce od sebe dělilo maximálně necelých šest sekund. Až do poslední RZ nebylo rozhodnuto kdo zde zvítězí. V RZ 11 bohužel Honza havaroval a propadl se na druhou příčku. Vítězství tak putuje k Lukášovi, třetí dojel Petr Beran a brambory bere Filip Píska.

Ve třídě WRC dojel do cíle bez SR jen Dušan Laník. Následoval jej Vlasta Válek, který si stěžoval na špatnou viditelnost a Tomáš Buriánek. Tomáš sice na RZ 3 havaroval, ale v odpolední sekci se mu dařilo a vyhrál všechny rychlostní zkoušky. Pětku uzavírá Milan Šolar a Michal Vašíček.

Historiky ovládl Honza Zpěvák. Nevyhl se sice problémům a auto během závodu celkem poničil, ale cíl nakonec spatřil. Tomáš Petrovský je v cíli klasifikován jako druhý a bronz bere Tomáš Ovčáček.19.10.2022

Na shakedownu nejrychleji Kuba Horešovský s Fiestou WRC 2019. Druhý čas zajel Matyáš Douša na voze Hyundai i20 Coupe WRC 2020 (+1.13) a třetí byl Robert Kořístka se starším Citroenem C3 WRC 2017 (+1.89).

V kategorii RC2 byl nejrychlejší Martin Zajíc s Fabií S2000 a s náskokem 0.27 sekundy na Martina Špergla který jede s o něco novější R5. Třetí čas patří Vojtovi Uhlířovi na Mitsubishi jehož ztráta je 2.95 sekundy.

V RC3 se rozhodli prověřit své vozy ještě před startem dva jezdci. Dominik Šolc i Tomáš Hradil sedlají stejnou techniku a to Fiestu Rally3. Tomáš zde na Dominika nechal 1.05 sekundy.

I ve skupině RC4 vyjely na trať dva vozy. Tomáš Karas zde byl rychlejší o 5.07 sekundy než Filip Píska, oba Ford Fiesta Rally4.

Majitelé starších WRCéček měli zřejmě strach o svou techniku a na trať shakedownu se nikdo z nich nevydal.

Zato v historické třídě H/A své Subaru nešetřil Honza Zpěvák. Druhý byl Tomáš Petrovský (+1.75) rovněž se Subaru a trojku uzavřel Tomáš Ovčáček (+9.68) na Citroenu Xsara Kit Car.

Do závodu je přihlášeno 68 posádek a v tuto chvíli už máme na startu první jezdce. Všem hodně štěstí! 

08.10.2022

Příprava soutěže se pomalu blíží ke konci. Pojede se na osvědčených zkouškách z minulých let a na posádky čeká více jak 82 ostrých kilometrů. Podle předpovědi to zatím vypadá na pěkné počasí, což zde v tomto termínu nebývá zvykem. Většinou se soutěžící museli poprat s náročnými podmínky na trati a například taková rychlostní zkouška Noiker často dokázala pěkně zamíchat pořadím.

Startovní listina se pomalu zaplňuje a už teď v ní můžeme najít zajímavé jména a favority na vítěze.

The preparation of the competition is slowly coming to an end. The race will be run on the proven stages from previous years and the crews will have more than 82 sharp kilometres. According to the forecast, it looks like good weather so far, which is not usual for this time of year. For the most part, the competitors have had to contend with challenging track conditions and, for example, the Noiker stage has often managed to shake up the standings.

The start list is slowly filling up and we can already find some interesting names and favourites for the winners.

22.09.2022

Zdravím všechny příznivce virtuálního závodění. Jak již možná víte Czech Rally Fans RBR team letos oslavil 15 let od vzniku týmu a proto jsme se rozhodli, že po delší pauze odjedeme legendární CRF-RBR Rally.

Tato soutěž se poprvé jela v rámci populárního poháru Team Rally už v roce 2008 a od té doby byla prakticky jeho nedílnou součástí. Dvakrát se soutěž konala v jarním termínu na asfaltu, ale ta pravá CRF-RBR Rally se jela vždy na podzim a na nezpevněném povrchu.

Čas do startu se krátí a přípravy běží v plném proudu. Závod se bude konat 19. - 25.10., pojede se jen na jednu etapu a jako volný podnik. Registrace bude otevřena i pro zahraniční jezdce.

Tímto vás tedy všechny zvu a věřím, že si i přes nabitý kalendář pohárů najdete čas a tuto nádhernou podzimní soutěž nepropásnete.

Greetings to all fans of virtual racing. Czech Rally Fans RBR team celebrated 15 years since the team's inception this year and that's why we have decided that after a long break we will ride the legendary CRF-RBR Rally.

This event was first held as part of the popular Team Rally Cup back in 2008 and has been practically an integral part of it ever since. Twice the event has been held in the spring on asphalt, but the real CRF-RBR Rally has always been held in the fall and on unpaved surfaces.

Time is running out and preparations are in full swing. The event will be held October 19-25, run as a single stage only and as a free event. Registration will also be open to foreign riders.

I invite you all and I believe that you will find time and you will not miss this wonderful autumn competition.