TR 2013 – Montek Rally

Shrnutí ze 4. podniku Montek Rally

Letošní Montek Rally se s okamžitou platností zařadila mezi nejtěžší odjeté podniky Team Rally vůbec. Když se k rychlým a uskákaným zkouškám, kdy vám stromy mnohdy samy vstupují do ideální stopy, přidalo ještě špatné počasí, už před startem nebylo nijak složité vytušit, že tady rozhodne hlava.

Paradoxně právě v tomto boji o přežití náramně uspěla část našich posádek a Czech Rally Fans RBR si díky nim z Monteku Landu odváží letošní prozatimní bodové maximum, což je 94 bodů. Stále okupujeme celkové 10. místo v tabulce teamů.

Nejrychlejším pilotem byl, jak jinak než, Dalibor Rafaj, který zajel opět úžasný závod a po zásluze si odváží 15. místo celkově a tolik „oblíbenou“ bramborovou medaily ze skupiny S2000. Bez Dalibora bychom se dávno plácali na dně tabulek, zasloužil by za své výkony minimálně metál, né-li nějaký ten řád, no zkusím ho navrhnou našemu milému, krásnému a slušnému prezidentovi.

Jak popisuji výše, šlo o jeden z nejnáročnějších podniků TR vůbec, proto ještě dnes sedím u výsledků s otevřenými ústy a tázavým výrazem, při pohledu na skupinu WRC. Stalo se to, co nikdo nečekal, leda já, ve svých naružovělých, polomokrých, porno rally snech. Do cíle nám, po strašlivém, nervydrásajícím boji, dojel Jan Zpěvák. 39. celkově a 11. ve své skupině. Nenapadá mě nic víc, než prosté, Honzo děkujem!

Honzovi těsně na záda dýchal Martin Šindelář s Fiatem Punto S1600, 43. celkově 8. ve skupině. bez Martina už bychom také nemohli fungovat, jeho příděly ze skupiny S1600 lepí díry po nás, co máme auta ještě dnes všude možně po stromech.

Další závod startuje již 8. prosince a já tímto přeji všem mnoho štěstí a méně nervů (více bodů) než bylo na Monteku. GO CRF GO!!!

Napsal: – Tomáš Jarolímek –

Fotky jezdců CRF týmů z Montek Rally


Mohlo by se vám líbit...