Souhrn Carlsbad Rally

Vítejte v Rusku, tedy v Karlových Varech, přesněji na 7. závodu Team Rally, kterým byla CarlsBad Rally. Neuvěřitelné náročné podmínky, úzké asfaltové RZ nám zapadaly sněhem. Na spoustě míst čekaly na posádky záludné ledové plotny. Když už si člověk myslel, že má peklo za sebou, dostal se na rozbité šotolinové cesty, které stejně jako ty asfaltové byly pod souvislou vrstvou sněhu.

Team CRF vypustil do závodu celou smečku ostrých pitbullů s jasným cílem dovézt co nejvíce bodů. A jak se našim pejsánkům dařilo? To se dozvíme právě teď a právě tady.

Nejrychlejším trhačem v cíli je, pro změnu, opět Michal Juren. Michal se nevyhnul problémům, ale dokončil tuto zkoušku ohněm na krásném 8. místě ve skupině i celkově.
MICHAL JUREN-Citroen C4 WRC
„Mohlo to byt lepsi, ale spatny to taky nebylo… Skoda poskozeni na Shepherds… Pavel jel naprosto skvele! Ostatni taky super, David letel, skoda Ladi… Jsem rad ze jsem dojel pro tymovy body:)) Bylo to narocny, ale jinak zabava… Nadherny textury, diky moc!!! Hodne stesti… GO CRF GO!!!“

Jako více než schopný náhradník se konečně předvedl Karel Jadamek. Karel bojoval s nástrahami tratí srdnatě a bylo vidět, že jede přesně podle pokynů, za dojetím pro teamové body. 46. celkově a 22. ve skupině.
KAREL JADAMEK-Citroen C4 WRC
„mam radost, ze jsem v cili, ale ta casova ztrata je deprimujici…Majkl letel uzasne, meneza perfektni stihaci jizda, byt par rz navic, tak me predjede…GO CRF !!!“

Jak už řekl Karel, letěl jsem úžasně, nic jiného mi po zpackané první etapě ani nezbývalo. Posun vpřed o 11 míst v rámci skupiny je dostačujícím vysvědčením. 51. celkově a 12. ve skupině.
TOMAS JAROLIMEK-Toyota Celica ST205 A8
„myslim, ze se nemam za co stydet. Az na tu sotolinu to bylo prima poklouzani, to ja rad. Jen ta sotka, no nic, kazdy mame svoje. Diky a tesim se priste. GO CRF GO !!!“

Dalibor Rafaj nám koketuje s okruhovým závoděním, a tak si k rbr jen odskočil, právě kvůli Team Rally, za což mu děkuji. 63. celkově a 8. ve skupině, skvělý výsledek díky kterému Dalibor stále zůstává mezi adepty na celkové vítězství ve skupině N4.
DALIBOR RAFAJ- Subaru Impreza N10 N4
„Jsme v cili, velika spokojenost. Par chyb tam bylo, ale nato ze to byl zavod po velke pauze stravene v GT, tak super. Ale kdyby to bylo opet v TOP10, bylo by to veselejsi. GO CRF GO !!!“

Dík technickým problémům byl ze závodu hned na první RZ nucen odstoupit Vladimír Pilař s novou Fiestou S2000. Náš dodavatel se nám, za nepřipravenost vozu, omlouvá ještě teď. Dostali jsme finanční náhradu a nový vůz, který zatím funguje, tak jak má. Tak snad bude vše v pořádku. Jediným zástupcem ve skupině S2000 tím pádem byl Martin Špergl. Martin dojel 92. celkově a 19. ve skupině S2000. V cíli byl dle informací rozhozený a velice agresivní. Našeho dotěrného zpravodaje poslal kamsi do Karlovarských lesů, ať si to prý zkusí sám, závodit na takovém povrchu. To je to jediné co nám Martin pověděl.

Ve skupině S1600 se nám úžasně rozjel Martin Šindelář, tentokrát je z toho 112. místo celkově a 15. ve skupině. To je za takových podmínek velice dobrý výsledek. Martin je jasným příkladem skvělého teamového jezdce, takového pilota by chtěl mít ve svém teamu každý. Ale my ho nedáme!
MARTIN SINDELAR-Opel Corsa S1600
„pěkný závod. Škoda první etapy. Druha už byla na pohodu, boužel díky chřipce pod práškama.“

114. celkově a 22. ve skupině je v cíli klasifikován Martin Záhora. Martin si soutěž užíval a zvládl přidat i nějaký ten bodík do teamové kasy. Díky za to.
MARTIN ZAHORA- Mitsubishi Lancer EVO 9 N4
“ OK, cil… Pekna soutez, hodne jsem se bavil, takze diky! !!!GO CRF GO!!!“

na 125. místě celkově a 26. ve skupině dorazil Miloš Malarik. Miloš nemá moc času trénovat a od toho se odvíjejí také jeho výsledky, avšak dojetí bez SupeRally se cení.Díky.
MILOS MALARIK-SUBARU IMPREZA 555 A8
„gratulujem chalanom z tymu, myslim ze sa umiestili na peknych poziciach“

Bez SR máme v cíli ještě Járu Zmeškala. Ten se celou soutěží protrápil, ale dojel, narozdíl od ostatních, 147. celkově a 26. ve skupině. Jarda očividně nebyl spokojen, z poslední stopky nám ujel před nosem takže nemáme žádný rozhovor.

Teď už jen stručný výpis odpadlíků.
PILAŘ VLADIMÍR-Technické potíže na RZ1
ZPĚVÁK JAN-Havarie na RZ16
RAFAJ DAVID-212. celkově s využitím SR
PLACHÝ PETR-224. celkově s využitím SR

Jako další nás 23.1. čeká Kizz-me Rally. Dle předpovědi bude trať pod sněhem.

Mám pro vás ještě bonus v podobě malého rozhovoru s Michalem Jurenem. Přeji příjemné čtení.

1.Ahoj Michale, jsi jedním z nejúspěšnějších jezdců v historii CRF-RBR, proto budu rád když mi pomůžeš se zhodnocením uplynulé půl sezony v Team Rally.Tak tedy, jak jsi zatím spokojen s působením svým a s působením Czech Rally Fans v letošní sezoně ?
Děkuji velice 🙂 S působením CRF týmu v letošní sezoně jsem velice spokojen, kolegové předvádějí vynikající výkony, vozíme hodně bodů, takže celkově velká spokojenost:))
Jinak mě se letos jezdí skvěle, stále lépe si s C4 WRC 08 rozumíme, a tak jsme pořád rychlejší a spolehlivější. Zatím se mi podařilo bodovat na všech soutěžích letošní Team Rally a i umístění bylo vzhledem k obrovské konkurenci velice dobré, takže paráda:))“

2.Co bychom dle tebe měli do další poloviny Team Rally zlepšit?
Nic mě nenapadá :)) S rychlostí jsme na tom určitě dobře, takže spíš hlavně myslet na dojetí do cíle…;)“

3.V čem je největší síla CRF? Po tom co nás spoustu kluků opustilo a tím vlastně oslabilo náš team, jsme stále schopni držet se v popředí, čím to?
„Pro odpověď není třeba chodit daleko, je to především díky stále rostoucí jezdecké kvalitě kolegů závodníků v CRF týmu, díky jejich závodnickým srdcím a odhodlání bojovat a v neposlední řadě samozřejmě i díky pohodové atmosféře vytvářené naším velice schopným manažerem.

4.Co máš v plánu do zbytku sezony ty? Nechystáš například přestup ? Jakých pohárů se chceš účastnit atd…
„Přestup určitě nechystám :)) Neplánuju zatím ani účast v žádném z právě začínajících pohárů (IRC ani VWRC) tzn. že jediným pohárem s mojí účastí je prozatím pouze Team Rally.“

5. Na konec je tu místo pro tebe. Vzkaž cokoliv komukoliv, vychval mě tu do nebe, nebo prostě něco takoveho. Já ti přeji mnoho úspěchů, jak v osobním, tak ve virtuálním životě, spousty kilometrů pod hlavičkou CRF a těším se na příště.
„Chtěl bych hlavně velice poděkovat všem v týmu za skvělou reprezentaci a za to, že to společně tak parádně válíme 😉 Dále veliké díky všem z CRF za skvělé stránky a info a samozřejmě našemu manažerovi za jeho vynikající práci!!! Díky moc!!!
Děkuji moc za přání a za rozhovor 😀 Přeji všem hodně štěstí a ať to jezdí… ;)“

Mohlo by se vám líbit...