Czech Rally Fans cup – A5

Na startu prvního podniku Czech Rally Fans RBR team cupu se sešlo 7 pilotů našeho teamu, kteří si společně zazávodili ve vozech Peugeot 106 Rallye ve skupině A5.

Vedení se od prvních kilometrů závodu rázně ujal Dalibor Rafaj, kterého s několika vteřinovým náskokem naháněl Tomáš Jarolímek. Celý souboj o vteřinky bohužel předčasně ukončila Daliborova havárie na RZ3, kterou byl obávaný a velmi náročný Loch Ard. Ta samá zkouška vystavila stopku také průběžně třetímu Michalu Dohnalovi a manažerova cesta za vítězstvím tím byla velmi usnadněna.

Podobně napínavý souboj se odehrával dále v pořadí mezi Tomášem Hradilem a Petrem Beranem, zprvu bitva o 4.-5. místo, po výše zmíněných výpadcích na RZ3 již o celkovou bednu. První zkoušky jeli oba piloti v jedné jediné vteřině, postupně začal Tomáš lehce ujíždět a v cíli z toho byl nakonec rozdíl více jak 14 sekund.

Jan Zpěvák a Vojta Šrein se bohužel nedokázali vyvarovat několika chybám a výletům z trati, což je stálo možnost porvat se o přední příčky. Zabojovali si tak alespoň mezi sebou a 4. Jana dělilo v cíli od 5. Vojty pouze 5 sekund.